Kreslení pravou mozkovou hemisférou

                                                                                                                                                                              Připouštím, že název této metody výuky kresby je poněkud záludný a lidé za ním mnohdy hledají něco nepřirozeného a znepokojujícího. Ale není třeba mít žádné obavy. Na těchto intenzivních kurzech kreslení Vás nebude nikdo manipulovat ani hypnotizovat apod.

Mnoho lidí nechce s kresbou experimentovat, protože jsou přesvědčeni, že nejsou „žádní umělci“. Vím to, protože jednou z nich jsem byla i já. Bylo mi nepříjemné, když učitel či kdokoliv jiný kritizoval mou snahu něco nakreslit. Vyrůstala jsem s přesvědčením, že „neumím kreslit, nejsem umělecky nadaná“, a pro mnoho let mi toto tvrzení stačilo. Potom jsem absolvovala kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou a zjistila jsem, že kreslení je zábava a že nám nabízí báječné rozšíření pohledu na život. Už s tím nepřestanu.

Na dvoudenním kurzu se naučíte pomocí jednoduchých výtvarných a pohybových technik zapojit a aktivně využívat pravou mozkovou hemisféru, kde máme všichni uloženou tvořivost a emoce. Pravá hemisféra nezná logiku, systém, strach a není omezena časem. Na to máme tu levou. Kurz je o propojení a spolupráci obou hemisfér a snaze dostat je tak do rovnováhy. Dochází k uvolňování podvědomých bloků způsobených negativní kritikou.

Přesvědčíte se, že schopnost kreslit máme všichni vrozenou, jen ji zapomínáme používat. Umíte kreslit. Když vidíte, umíte i kreslit. Kreslení je jednoduché, přirozené a zábavné. Stejně jako jiné dovednosti vyžaduje touhu učit se, soustředěnou pozornost a praxi. Učení kresby je nejlepším nástrojem pro zbystření naší schopnosti vidět a tvořit.

Absolventi kurzu svedou nakreslit věrný portrét, ale hlavně pochopí jak je důležité správně využívání pravé a levé mozkové hemisféry k dosažení pozitivních výsledků. Kurz Vám otevře nový pohled na situace v životě. Budete citlivěji vnímat své okolí a se znovuobjeveným tvůrčím potenciálem sebevědomě přistupovat k práci či studiu.

Kurz je určen všem od 10 do 100 let. Přijďte příjemně relaxovat a poznat sami sebe. Budete překvapeni.

Ing. Petra Ševčíková

lektorka kreativního vzdělávání