PASTEL

 

Kurz Pastel navazuje na základní kurz kreslení Tužka. Osvojíte-li si základy kresby tužkou, můžete se pustit do pastelu.

Práce s pastelem není obtížná. Je atraktivní díky své všestrannosti, tvárnosti, neuvěřitelně bohatou paletou jemných zářivých ostínů, kterých je možné dosáhnout.

Jakmile se dovíte více o svěžím a vzrušujícím světě pastelu, začnete sami rozpoznávat nekonečné možnosti, jež tento materiál nabízí .

Kurz Pastel:

-Je vhodný pro každého začínající i pokročilé. Doporučujeme před kurzem pastelu absolvovat průpravu tužkou – kresba tužkou je základ ke všem dalším výtvarným technikám.

-Kurz můžete absolvovat v rámci semetrální výuky nebo v rámci intenzivního víkendového kurzu jednodenního nebo dvoudenního.

-Veškerý materiál je v ceně kurzu.

-Motivy můžete přinést vlastní nebo vybereme něco u nás, máme k dispozici opravdu dostatečné množství předloh a témat.

Program kurzu:

-Seznámíte se s druhy pastelů, možnostmi a způsoby jejich použití, pomůckami a technikou práce s pastely. Vysvětlíme si základní teorii barev, barevná spektra, naučíte se míchat a spojovat barvy pomocí různých technik. Vyzkoušíte si různé motivy od nejjednodušších až k portrétu či krajince. V rámci jednodenního kurzu zvládnete namalovat dva jednodušší obrázky na tónovaný papír. V rámci dvoudenní a semestrální výuky můžete vyzkoušet náročnější témata (např. portrét…..) nejen na papír, ale i na dřevěnou desku či plátno a kombinované techniky (např. pastel-pastelka……).

Termíny a ceny kurzu:

semestrální kurz – září – leden / únor – červen / frekvence 1x týdně 90 minut dle individuální domluvy cena 2000 Kč

víkendový kurz – jednodenní 900 Kč, dvoudenní 1800 Kč